Індивідуальний розмір

info@gofrocarton.com.ua
+38 063 547 92 12

+38 068 552 77 81

0
Технологія виготовлення гофрокартону: основні етапи

Технологія виготовлення гофрокартону: основні етапи

Гофрокартон ― поширений пакувальний матеріал, який складається з розміщених почергово плоских (лайнерів) і хвилястих шарів. Його популярність обумовлена ​​хорошими експлуатаційними показниками за порівняно невисокої вартості. Остання пояснюється дешевизною сировини та простотою технології виробництва гофрокартону.

Технология изготовления гофрокартона

Зміст:

  1. Що потрібно для виготовлення гофрованого картону.
  2. Технологія виробництва двошарового гофрокартону.
  3. Виробництво багатошарового гофрокартону.
  4. Висновок.

Що потрібно для виготовлення гофрованого картону

Приміщення та обладнання. Виробнича лінія потребує досить просторих площ. Під неї потрібно виділити щонайменше 800 м². Обладнання підбирається з урахуванням особливостей виробництва. Так, деякі власники такого бізнесу вважають за краще самостійно виготовляти картон. Як це робиться, читайте тут. Інші закуповують готову сировину.

Важливо! Для підвищення прибутковості лінію можна доповнити верстатами для гофротари. У цьому випадку у виробничому циклі враховується технологія виготовлення коробок із гофрокартону.

Основу лінії складає:

  • розкат для рулонів картону та гофрованого паперу;
  • клеєпромазувальний верстат;
  • обладнання для сушіння та охолодження;
  • поздовжньо-різальний верстат.

Сировина. Залежно від потреб, сфери застосування готової продукції різниться якість матеріалів для її виготовлення. Так, картон може бути густиною від 150 до 235, папір для виготовлення гофрокартону ― 100 до 140 г/м². Дешевше обійдеться сировина з макулатури, але якість її буде нижчою. Лайнер може бути бурим або білим, некрейдованим або крейдованим. Якщо купити готовий хвилястий папір, з технології виключається процес гофрування.

Клейові суміші. Для виготовлення гофрованого картону потрібний силікатний або крохмальний клей. Перший застосовується тільки у разі подальшого використання матеріалу для пакування нехарчової продукції. У харчовій галузі застосуємо лише другий. Крохмальний клей безпечніший. Він відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, допускається його контакт із продуктами.

Важливо! Клей для гофрокартону може виготовлятися з картопляного, кукурудзяного чи пшеничного крохмалю. Всі вони забезпечують гарну якість зчеплення аркушів і значну міцність. Для поліпшення клейкості склад сумішей може доповнюватися гідрофобними компонентами.

Технологія виробництва двошарового гофрокартону 

Згідно з чинними нормами, на технологічну лінію надходить підготовлена ​​сировина. Воно має не менш як добу перебувати у спеціальному приміщенні за температури від +15-18°C. Цей процес називають кондиціюванням. Подальше виробництво включає етапи:

  • прогрів і зволоження сировини. Виконується для глибшого проникнення клейової суміші, тим самим забезпечується міцність матеріалу;
  • гофрування паперу. Процес виключається під час закупівлі готової сировини. Розмір хвилі є визначальним для профілю, виду майбутнього гофрокартону;
  • нанесення клею для виробництва гофрокартону. Воно може виконуватися 2 способами: контактним (безпосередньо на вершини (піки) хвилі) або безконтактним (виконується розпорошення складу над поверхнею на відстані до 1 см);
  • з'єднання паперового хвилястого та картонного рівного шарів. Листи накладаються один на одного та скріплюються під тиском. Якщо двошаровий гофрокартон не використовується далі, він прямує на сушіння.

Технология производства двухслойного гофрокартона

Виробництво багатошарового гофрокартону

Для отримання міцної тари з хорошими амортизаційними показниками використовується 3-, 5- або 7-шаровий матеріал. Щоб його отримати двошаровий гофрокартон після скріплення відправляють далі на технологічну лінію. На вільну хвилясту поверхню наноситься клей і відбувається подальше послідовне накладання нових лайнерів і гофри. Після необхідної кількості маніпуляцій готовий матеріал вирушає в сушильну машину. Тут видаляється зайва волога та відбувається затвердіння клею. Після сушіння листи охолоджуються і виконується їхнє нарізування.

Висновок

Технологія виробництва гофрокартону не відрізняється особливою складністю. Вона передбачає використання доступної сировини та швидке отримання готової продукції. Залежно від потреб легко отримати матеріал із необхідними характеристиками.



Рекомендовані статті


 27/10/2019
 (686 переглядів)