Індивідуальний розмір

info@gofrocarton.com.ua
+38 063 547 92 12

+38 068 552 77 81

0
Самозбірні коробки: плюси та мінуси конструкції

Самозбірні коробки: плюси та мінуси конструкції

Самозбірні коробки з картону ― один із популярних типів паковання. Їхньою головною відмінністю є простота збирання. Щоб потім не довелося шкодувати про придбану тару, важливо зважувати всі її переваги та недоліки, а також правильно вибрати форму і габарити.

самосборные коробки из картона

Зміст:

 1. Різноманітність пропозицій.
 2. Плюси та мінуси самозбірних конструкцій.
 3. Сфера використання.
 4. На що звернути увагу при виборі.

Різноманітність пропозицій

Заготовка самозбірної коробки є формою складної конфігурації. Саме завдяки такій геометрії утворюються замкові з'єднання. Загинаючи та з'єднуючи окремі елементи заготовки, можна отримати готову тару. Детально про це читайте у статті. Під час процесу збирання вам не доведеться додатково використовувати клей, скотч чи скоби. Виробники пропонують паковання різних видів і габаритів. Найбільш популярні види самозбірних картонних коробів:

 • з відкидною кришкою. Є цільною картонною заготовкою. Коробки можуть бути витягнутими (пеналами), квадратними тощо;
 • типу «кришка-дно». Є дві окремі заготовки, з яких створюється дно та кришка;
 • з вікном. У конструкції кришки передбачений отвір, затягнутий прозорою полімерною плівкою. Воно дозволяє розглядати вміст, не відкриваючи коробки. Завдяки цьому підвищуються зручність використання та естетичність паковання.

Важливо! Великі коробки часто мають пластикову ручку. Вона полегшує перенесення, робить тару більш функціональною.

самосборная коробка с пластиковой ручкой

Плюси та мінуси самозбірних конструкцій

Щоб оцінити необхідність покупки, слід вивчити всі переваги самозбірних коробок:

 

 • екологічність, безпека. Картон виготовляється з натуральної сировини та не впливає на характеристики вмісту. Під час збирання не використовуються додаткові речовини, які можуть погіршити показники безпеки тари;
 • підвищені показники надійності. Ця характеристика покращена в коробках із подвійним дном і потовщеними стінками. Якісні замкові з'єднання не дозволяють вмісту випасти під час транспортування;
 • мінімальні габарити у розібраному стані. Заготовки легко перевозити та зберігати;
 • простоту складання. Слід виконати всі згини та закрити замки-клапани;
 • можливість повторного застосування. Це можливо, якщо тара зберегла свій первісний вигляд і форму;
 • естетичний зовнішній вигляд. Коробки виглядають привабливо. Можливе оформлення поверхні малюнками. Тара може застосовуватися як презентаційна чи стати чудовим рекламним полем.

Однак не варто забувати про недоліки. Їх у самозбірних конструкцій небагато. На думку користувачів, головний із них ― порівняно висока вартість. Також представлені вироби застосовуються не у всіх галузях.

Сфера використання

Налагоджено виготовлення самозбірних коробок для різних галузей. Тара активно використовується для пакування:

 • документів. Такі бокси можна застосувати в архівній справі;
 • їжі з собою. У спеціальну тару зручно складати піцу, випічку тощо;
 • парфумерії та косметичних засобів;
 • одягу та взуття;
 • подарунків;
 • дрібних побутових і промислових приладів;
 • текстилю, постільної білизни та інших подібних товарів;
 • харчової продукції, кондитерських виробів. Індивідуальні коробки з ручками та без використовуються для упаковування тортів, тістечок тощо.

Важливо! Окремим видом самозбірних конструкцій є лотки. Вони діляться на овочеві, кондитерські, для заморожених продуктів.

На що звернути увагу при виборі

Матеріал. При виготовленні невеликого паковання для вмісту вагою до 3 кг використовують мікрогофрокартон. Він має привабливий вигляд і забезпечує необхідну жорсткість конструкції. З нього часто виготовляють індивідуальні паковання, презентаційні коробки. Для великих самозбірних коробок застосовується тришаровий гофрований картон різних профілів.

Форма та розміри. Параметри самозбірної тари повинні максимально відповідати вмісту. У великій коробці упакований предмет вільно переміщатиметься і може пошкодитися. У замаленьку тару товар просто не поміститися. Окрім того, будуть знижені амортизаційні показники паковання.

Колір. Бурий гофрокартон використовується для виробництва складського та транспортувального самозбірного паковання. Білий матеріал має попит у галузях, де важлива естетичність коробки. Наприклад, він застосовується в харчовій промисловості, для створення шоу-боксів.

Картонні самозбірні коробки ― зручний і функціональний вид тари. Вони легко збираються без підручних засобів, надійні та привабливі. Мабуть, їхній єдиний значний мінус ― вища вартість. Однак зважте всі «ЗА» і ви точно зрозумієте користь такого придбання.Рекомендовані статті


 18/05/2020
 (539 переглядів)