Індивідуальний розмір

info@gofrocarton.com.ua
+38 063 547 92 12

+38 068 552 77 81

0
Профілі гофрокартону: що це та які вони існують?

Профілі гофрокартону: що це та які вони існують?

Профілі гофрокартону ― важлива характеристика цього багатошарового матеріалу. Вона впливає на міцнісні та амортизаційні властивості тари. Також зазначений показник може вплинути на сферу застосування паковання. Розберімося в цьому питанні детальніше.

Гофрокартон

Зміст:

  1. Що таке профіль?
  2. Характеристики популярних профілів.
  3. Тонкощі маркування гофрованого картону.

Що таке профіль?

Насамперед варто нагадати, що гофрований картон складається з різної кількості рівних (лайнерів) і хвилястих (флютингів) шарів. Простіший продукт ― двошаровий. Він погано тримає форму та реалізується в рулонах, тому використовується тільки як допоміжний. Товстіші, аркушеві, підходять для виробництва коробок різної величини.

На тип, що позначається буквою латинського алфавіту, впливають особливості гофрованого шару. Для його визначення важливо знати крок, довжину та висоту хвилі. Найбільш поширені типи профілів гофрованого картону наведені у таблиці.

Позначення Назва гофри Хвиля, мм / висота Хвиля, мм / крок
А  велика 4,4-5,5 8-9,5
Е мікро 1,1-1,7 3-3,5
В точна 2,2-3,2 4,5-6,5
С середня 3,2-4,5 6-8

Характеристики популярних профілів

Для виготовлення рівних плоских шарів найчастіше застосовується картон із показником щільності від 150 до 235 г/м². Хвилясті отримують із паперу з відповідним параметром від 100 до 140 г/м². Для виробництва матеріалу верхнього шару використовують целюлозу. Внутрішні аркуші можуть виготовлятися із суміші первинної сировини та макулатури. Причому допускається різне відсоткове співвідношення. Це дозволяє здешевити готовий продукт. Дані параметри показані у марці.

Характеристики популярных профилей

Гофрокартон, профіль якого позначається буквою «А», призначений для створення тари об'ємом понад 1 м³. Також він використовується для пакування дуже крихких предметів. Його можуть застосовувати як вкладки, ложементи. Така сфера застосування обумовлена ​​високими показниками пружності, відмінними амортизаційними властивостями та стійкістю до штабелювання. Водночас важливо пам'ятати, що матеріал вказаного типу не підходить для створення складного висікання та нанесення друку. Для його зберігання потрібно більше місця.

Мікрогофрокартон або гофрокартон профілю Е застосовується для виробництва паковання для легких, невеликих предметів. Зазвичай із нього створюються коробки для подарунків, фаст-фуду. Їх розміри можуть бути зовсім маленькими. Завдяки невеликій товщині матеріал виглядає ефектно та легко. Також мікрогофрокартон характеризується чудовою якістю друку. З нього легко створювати вироби зі складним висіканням. Але для його зберігання не підходить метод штабелювання. Не варто забувати й про обмеження за вагою. Щоб покращити естетичність паковання, застосовуються додаткові способи обробки поверхонь: ламінування, кашування тощо.

Гофрокартон профілю В поєднує різні позитивні характеристики. Він призначений для пакування некрихких груп товарів: від харчових продуктів до промислової продукції. Такий матеріал може застосовуватися для створення тари зі складним висіканням. На поверхні легко наносити друк. Однак є у зазначеного паковання свої недоліки. Під час вибору важливо враховувати знижену стійкість до штабелювання, а також невисокі демпфувальні показники.

Пакувальний матеріал із профілем С поєднує хорошу міцність, стійкість до проколів. Допускається його зберігання у штабелях. Завдяки таким характеристикам він може застосовуватися для пакування різних груп товарів, включно з крихкими. Його недоліком вважається знижена якість друку на зовнішніх поверхнях.

Читайте також: «Застосування гофрокартону різних видів»

Тонкощі маркування гофрованого картону

Визначаючи профіль гофрокартону, важливо звертати увагу на кількість шарів. Від цього залежатиме маркування. Вирізняють кілька випадків:

  • тришаровий. Він має один гофроаркуш, і позначення містить єдину літеру;
  • п'ятишаровий. Під час його виготовлення найчастіше використовуються хвилясті аркуші різних типів. Це ускладнює позначення. Найчастіше виробляють 5-шаровий гофрокартон із маркуванням ЕВ чи ЕС;
  • семишаровий. Містить три хвилясті аркуші. Щоб поєднувати переваги різних типів, створюється гофрокартон із маркуванням ЕВС. Він має високу міцність, здатний амортизувати ударні навантаження. Водночас на зовнішню поверхню легко наносити друковану інформацію.

Стаття на тему: «Марки гофрокартону ― розкриваємо таємницю букв і чисел»

Як бачимо, профіль ― важлива характеристика гофрованого картону, яка зумовлює сферу його застосування. Широкий вибір рулонного й аркушевого матеріалу, а також вироби з нього представлені у каталозі компанії «ГофрокартонЮа».Рекомендовані статті


 06/12/2021
 (270 переглядів)