Індивідуальний розмір

info@gofrocarton.com.ua
+38 063 547 92 12

+38 068 552 77 81

0
Лайнер, флютинг, крафтлайнер ― складні поняття простими словами

Лайнер, флютинг, крафтлайнер ― складні поняття простими словами

Картонна тара. Здавалося б, що може бути простішим. Проте з нею пов'язано безліч визначень, які не завжди зрозумілі пересічній людині. Якщо ви вперше зіткнулися з вибором і замовленням виробів із гофрокартону, то, ймовірно, вам доведеться розбиратися в їхній специфіці. Насамперед слід знати значення основних понять.

флютинг – просто волнистый лист

Зміст:

  1. Флютинг ― просто хвилястий аркуш.
  2. Лайнер ― розкриваємо поняття.
  3. Види лайнерів.
  4. Висновки.

Флютинг ― просто хвилястий аркуш

Термін «флютинг» має англійське коріння. Він означає «рифлення». І тепер його значення стає зрозумілішим. Флютинг ― це хвилястий шар (гофра), який у багатошаровому матеріалі міститься між рівними аркушами та забезпечує його амортизаційні характеристики. Він також бере на себе динамічні та статичні навантаження. Однак таке визначення лише частково справедливе. У Європі гофрований папір має поділ залежно від якості:

  • шренц (Schrenz). Нижчий сорт із мінімальними захисними показниками;
  • веленштоф (Wellenstoff, WS). Папір виготовляється із вторинної сировини, макулатури, яка проходить триступеневе перероблювання. Для додаткової жорсткості до складу може додаватися незначний відсоток первинної сировини;
  • флютинг (Semichemical fluting, SF). У виробництві матеріалу застосовується напівцелюлоза. В основному сировиною є хвойна деревина, що зазнала неглибокої хімічної обробки.

Враховуючи важливе значення флютингу у багатошаровій гофротарі, до неї висуваються особливі вимоги. Відповідно до чинного ДСТУ 7798:2015 (замінив ГОСТ 7377-85), виконується нормування за показниками опору площинному та торцевому тиску, продавлюванню тощо. Про те, які вимоги ставляться до гофропаковання, читайте тут.

Лайнер ― розкриваємо поняття

Лайнер ― рівний плоский аркуш, який використовується для чергування з гофрою у багатошарових пакованнях. Поверхневі шари зумовлюють зовнішній вигляд тари. Його назва є калькою з англійської, де це слово означає «гладкий», «прямий».

лайнер – раскрываем понятие

Важливо! Термін «лайнер» застосовують майстри в повсякденній мові, в нормативних документах він відсутній.

Залежно від особливостей виробництва та сировини може відрізнятися відтінок лайнерів. Природним вважається буре, коричневе забарвлення. Такі аркуші можуть виготовлятися з первинних напівфабрикатів або вторинної сировини (переважно макулатури з відпрацьованого гофрокартонного паковання). Також пропонуються інші варіанти кольорів:

  • строкатий, мармуровий. У виробництві застосовується вибілена целюлоза, пресований картон різної щільності. У процесі виробництва відбувається певна флокуляція волокон, що призводить до утворення характерного забарвлення;
  • білий. При виготовленні використовується вибілена листяна або хвойна целюлоза. Також допускається їхнє комбінування.

Важливо! За експлуатаційними характеристиками якісні бурі аркуші не поступаються білим. Відмінність полягає у зовнішньому вигляді паковання.

У вітчизняній практиці використовуються марки лайнерів за міцністю. Розрізняють п'ять видів: від К-0 до К-4. Нульова марка вважається найвищою категорією якості.

Види лайнерів

Чинна нормативна документація поділяє плоскі шари для виготовлення гофрокартону на крафтлайнер і тестлайнер. До першої категорії відносять багатошаровий картон із вмістом целюлози 80 і більше відсотків. Чим вищий показник, тим міцніший матеріал. Повністю целюлозні листи називають топлайнерами. Залежно від устаткування, що використовується у виробничому циклі, крафтлайнер може містити від двох до восьми шарів.

Будь-який матеріал, що не підходить під визначення крафт, відносять до тестлайнерів. Тобто він містить менший відсоток целюлози. Також у цю категорію входять аркуші з додатковою обробкою. Наприклад, із нанесеним покриттям для вологостійкості.

Висновки

Кожна галузь виробництва має спеціальні терміни. Сфера виготовлення гофрокартону та паковання з нього ― не виключення. Більшість понять є калькою з іноземних мов. Щоб на рівних спілкуватися із фахівцем, потрібно просто розібратися в основних поняттях.Рекомендовані статті


 21/03/2020
 (457 переглядів)