Індивідуальний розмір

info@gofrocarton.com.ua
+38 063 547 92 12

+38 068 552 77 81

0
Конструкції картонних коробок: різноманітність видів

Конструкції картонних коробок: різноманітність видів

Картонні коробки ― один із найпоширеніших видів пакувального матеріалу. Вони підходять для промислового та побутового застосування. Існують різні конструкції картонних коробок. Це потрібно враховувати під час вибору оптимального варіанта. Адже від правильності визначення виду тари залежатиме комфорт її використання.

Картонные коробки

Зміст:

  1. Традиційний варіант.
  2. Коробки зі складним висіканням.
  3. Коробки лоткового типу.
  4. Нестандартні конструкції.

Традиційний варіант

Конструкційно простими та дешевими є чотириклапанні короби. Заготовка є єдиним аркушем із прямими розрізами для створення 4 клапанів зверху та знизу. Клапани з'єднуються встик чи внапуск. Бокове з'єднання виконується скобами або склеюванням. Детальніше читайте тут. На замовлення можуть бути виготовлені коробки з додатковим шаром (ложементом), решітками тощо.

Важливо! При використанні чотириклапанних коробок слід виконувати додаткове проклеювання дна скотчем. При високих навантаженнях з'єднання клапанів не забезпечить належного рівня надійності.

Коробки зі складним висіканням

Самозбірні коробки з відкидною кришкою ― простий та естетичний варіант. Для отримання готової конструкції не знадобляться допоміжні елементи: клей, скотч. Тара складається завдяки елементам зі складним висіканням. У коробки різних розмірів упаковують піцу, кондитерські вироби, сувенірну продукцію, дрібний посуд і техніку.

Коробки сложной высечки

Популярні й інші багатогранні конструкції коробок із картону:

  • «кришка-дно». Заготовка включає дві окремі деталі: об'ємне дно та невисоку кришку. Такі коробки виготовляються з різних видів гофрокартону. Вони можуть бути прямокутними та квадратними. На замовлення виробляють багатогранні та циліндричні вироби. Конструкції типу «кришка-дно» використовуються в архівній справі, для пакування взуття, одягу тощо;
  • «хвіст ластівки». Низ заготовки нагадує хвіст птаха, за що й отримав свою назву. Зверху передбачається кришка, яка має замкове з'єднання. При складанні потрібно проклеювати бічний шов. Коробка підходить для пакування дрібних, легких товарів;
  • «автодно». Особливість конструкції ― складна висічка, яка дозволяє при складанні сформувати надійну основу. Додатково виконується бічне склеювання. Така конструкція витримує великі навантаження, надійніша «ластівчиного хвоста», але не підходить для маленької тари. Через склеювання коштує дорожче;
  • двостороння пачка. Коробка з бічним клейовим з'єднанням і двома (верхньою та нижньою) кришками. Вона підходить для легкої продукції.

Коробки лоткового типу

Коробки лоткового типа

Лоткові види картонного паковання потрібні для перевезення та реалізації кондитерських виробів, замороженої продукції, овочів і фруктів. Вони є невисокими конструкціями з посиленими бічними стінками. На бічних гранях можуть міститися прорізні ручки. Розрізняють вироби із кришкою або без неї.

Важливо! Кришка на лоток потрібна під час перевезення замороженої продукції. Таким чином вміст довше збереже свої якості.

Окремо виділяють лотки типу «телевізор». Невеликі верхні горизонтальні стінки додатково посилюють конструкцію. Водночас основний простір закривається прозорою харчовою плівкою. При використанні такої тари покупцям зручно розглядати вміст, а товар не завітрюється, довше зберігає привабливий вигляд.

Нестандартні конструкції

Нестандартные конструкции

У деяких випадках потрібні картонні коробки спеціальної конструкції. Для упаковування плоских матеріалів окремих предметів використовується чохол, обечайка. Таке паковання залишає частину вмісту на видноті, що сприяє його рекламуванню. Широкою популярністю користуються багатогранні (шість, вісім) конструкції. Їх використовують для доставки квітів, цукерок, подарунків та ін. У рекламних цілях для демонстрації товарів застосовують коробки з відкидною кришкою, на якій розміщується закрите харчовим полімером «вікно».

Підвищення вимог до упаковування зумовило появу на ринку нових конструкцій картонної тари, збільшення видів паковань. З картону виготовляються коробки для легких, об'ємних, крихких та інших товарів. Головне — правильний вибір та відповідальний підхід.Рекомендовані статті


 10/02/2020
 (510 переглядів)