Індивідуальний розмір

info@gofrocarton.com.ua
+38 063 547 92 12

+38 068 552 77 81

0
Як порахувати об'єм коробки: проста арифметика

Як порахувати об'єм коробки: проста арифметика

Упаковування та відправлення вантажів потребує відповідального підходу до розрахунку об'єму тари. Адже це істотно впливає на збереження вмісту та вартість доставки. У маленькі картонні коробки вантаж може просто не поміститися. Використання надміру великих призведе до додаткових фінансових витрат. Саме тому багато хто ставить собі питання, як порахувати об'єм коробки. Ми готові дати на нього розгорнуту відповідь.

Зміст:

  1. Увага! Підготовчий етап.
  2. Формула розрахунку об'єму коробки.
  3. Наочний приклад розрахунку.
  4. Висновок.

Увага! Підготовчий етап

Перш ніж приступити до вимірів і розрахунків, варто задуматися, навіщо ми це робимо. Щоб визначити необхідну місткість коробки, необхідно буде вимірювати внутрішні стінки. Якщо ж потрібно дізнатися, чи помістяться пакунки в машину, то зовнішні. Визначившись із місцем вимірів, можна братися за лінійку. Більшість видів транспортувального паковання має прямокутну або квадратну основу. Тобто у зібраному вигляді тара набуває форми куба або паралелепіпеда.

Тому, щоб розрахувати об'єм коробки, необхідно виміряти:

  • довжину (l) ― довшу сторону дна;
  • висоту (b) ― грань, розташовану перпендикулярно до дна (основи);
  • ширину (h) ― коротший бік дна. Отримані розміри записуються у міліметрах, метрах чи сантиметрах. Важливо стежити, щоб усі виміри були вказані в однакових одиницях.

Формула розрахунку об'єму коробки

Для визначення об'єму картонної коробки використовується відома зі школи формула:

V = l x b x h

Залежно від того, в яких одиницях підставляються значення, в результаті виходить значення в кубічних сантиметрах (см³), метрах (м³) або міліметрах (мм³). Зазвичай об'єм вказується в м³, але іноді потрібно знати результат у літрах. Для цього застосовується співвідношення:

1 м³ = 1000000 см³ = 1000000000 мм³ = 1000 л.

Наочний приклад розрахунку

Щоб виміряти об'єм коробки розмірами 350х300х250 мм, використовуємо формулу розрахунку:

V = l x h x b

Підставляємо значення.

V = 350 x 300 x 250

Далі беремо до рук калькулятор і виконуємо найпростіші дії множення. В результаті отримаємо:

26 250 000 мм³ або близько 0,026 м³.

Висновок

Розрахувати об'єм простої коробки дуже просто. Головне озброїтися лінійкою та шкільними знаннями. У складніших випадках і для лінивих на багатьох спеціалізованих сайтах пропонуються програми-калькулятори. Але й у цьому випадку виміри доведеться робити самостійно. Точних вам вимірів і простих рішень.Рекомендовані статті


 25/12/2018
 (1523 переглядів)