Індивідуальний розмір

info@gofrocarton.com.ua
+38 063 547 92 12

+38 068 552 77 81

0
Як виготовляють картон і навіщо він потрібний

Як виготовляють картон і навіщо він потрібний

Картон ― товстий (понад 0,2 мм) різновид паперу, міцність і зносостійкість якого зумовлена ​​пухкою структурою. Він є популярним пакувальним матеріалом. Також картон широко застосовується у поліграфії, будівництві та інших галузях. Його якість та особливості залежать від використаної сировини та дотримання технології виготовлення.

Зміст:

 1. Особливості виробництва картону.
 2. Виробництво гофрованого картону.
 3. Що роблять із картону.

Особливості виробництва картону

Високі експлуатаційні показники матеріалу досягаються шляхом використання сировини, що містить грубі волокна. Зазвичай це макулатура марок МС-7 (з целюлозою та змішаним картоном) та МС-6 (обрізки або старий гофрокартон). Додавання целюлози сприяє поліпшенню міцності та кольору готової продукції. Можливе використання й іншої сировини. Також у технологічних процесах застосовується: глинозем, нейтральний крохмаль, каніфольний клей.

Щоб налагодити виробництво картону, необхідно закупити спеціальне обладнання та підшукати просторе приміщення (під цех і склад). За технологією також важливий режим температури та вологості. На підготовчому етапі сировина розпускається і виконується послідовне видалення включень: скріпок, скотчу, плівки тощо. Для поліпшення однорідності здійснюється вібраційне сортування суміші. Далі послідовно виконується:

 • введення крохмалю та клею;
 • остаточне розмелювання та розведення;
 • очищення від дрібних волокнистих включень;
 • введення глинозему.

Готова суміш надходить у картоноробну машину, де полотно формується, зневоднюється та сушиться. Після цього аркуш розгладжується та намотується на тамбурний вал. Готовий матеріал нарізається на поздовжньо-різальному верстаті.

Виробництво гофрованого картону

Гофрокартон ― багатошаровий матеріал. У ньому чергуються рівні та хвилясті аркуші. Їх кількість може досягати 7. Для виготовлення потрібен картон (на рівні шари) та папір для гофрування. Перед надходженням на виробництво сировина витримується у спеціальних умовах. Також потрібний силікатний або крохмальний (для харчової продукції) клей.

Технологія виготовлення гофрокартону включає наступні етапи:

 • прогрів і зволоження сировини (сприяє кращому проникненню клею);
 • гофрування паперу (величина хвилі визначає профіль майбутнього гофрокартону);
 • нанесення клею на вершини гофри;
 • з'єднання хвилястого та рівного шару, сушіння.

На цьому виробництво двошарового гофрокартону закінчується. Для отримання багатошарових аркушів відбувається нанесення клею на хвилі та з'єднання з рівним картоном.

Що роблять із картону

Різні види картону застосовуються:

 • як паковання. З картону та гофрокартону виготовляються коробки для будь-яких потреб. Такий пакувальний матеріал відрізняється за міцністю та амортизаційними властивостями;
 • у поліграфії для виготовлення обкладинок;
 • у будівництві при створенні сухої стяжки підлоги, для отримання тепло- та шумоізоляційних прошарків. Також він є частиною гіпсокартону.

Також картон можна використовувати при виготовленні взуття, електротехнічних пристроїв тощо.

Картон і гофрокартон ― універсальні матеріали, виробництво яких не потребує особливих витрат. Вони знайшли широке застосування у різних галузях. Їхня популярність зумовлена ​​хорошими експлуатаційними показниками та порівняною дешевизною.Рекомендовані статті


 13/02/2019
 (342 переглядів)